Kompleksowe wyposażenie piekarni, cukierni i gastronomii

Od profesjonalistów dla profesjonalistów. Oferujemy kompleksowe wyposażenie w sprzęt piekarniczy, cukierniczy oraz gastronomiczny. Znajdziecie u nas setki produktów i urządzeń wysokiej klasyktórych wartość produkcyjna idzie w parze ze wsparciem serwisowym i gwarancyjnym, wytwarzanych zarówno przez naszą firmę jaki i przez naszych kooperantów. Zapewniamy kompleksowe wsparcie i doradzctwo w kwestiach odpowiedniego doboru asortymentu dla potrzeb Państwa produkcji i usług.  

Dlaczego MASZ Gliwice?

  • Postaw na ponad 20 letnie doświadczenie, budowane w pasji i zaangażowaniu. Zanim zdecydujesz się na zakup tanich azjatyckich, masowych produktów lub używanych urządzeń, wypolerowanych w przydomowym garażu...zastanów się! Być może warto przemyśleć tę decyzję raz jeszcze i poświęcić naszej stronie trochę więcej czasu.

  • Stosujemy sprawdzone rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb. Do każdego z naszych Klientów podchodzimy w sposób indywidualny, czyniąc naszą ofertę najkorzystniejszą na rynku.

  • Jesteśmy pewni niezawodności naszych produktów, dlatego też każdy Klient otrzymuje 2 lata gwarancji na urządzenia piekarnicze naszej produkcji.

  • Własny dział konstrukcyjny? To ambicja niejednego z naszych konkurentów. Dzięki naszym inżynierom, którzy swą wiedzę opierają na wieloletnim doświadczeniu w konstrukcji maszyn, produkty MASZ Gliwice są nieustannie modyfikowane, by osiągnąć najwyższy poziom produkcyjny. Dążenie do doskonałości absolutnie wpisuje się w naszą misję.

  • Znamy Twoje potrzeby. Nie lubisz czekać, podobnie jak i my. Szczerze powiedziawszy to przecież nikt nie lubi, dlatego też ze wszystkich zobowiązań wywiązujemy się terminowo. Niech inni czekają, a Ty pewnie rozwijaj swoją firmę.

  • Współpracujemy tylko ze skutecznymi instytucjami finansowymi, dzięki czemu oszczędnie, szybko i sprawnie będziesz mógł korzystać z zakupionych u nas nowych maszyn.

  • Nie prowadzimy komisu, dlatego też wszystkie maszyny z oferty sklepu są naszą własnością. Możesz je zobaczyć osobiście w siedzibie firmy, w Gliwicach przy ulicy Jana Śliwki 33.

Jesteśmy producentem:

  • Miesiarek spiralnych ze stałą dzieżą o pojemnościach od 60 do 320 l, w których sprawdzona i efektywna technologia oraz zgodność z normami CE wpływa nie tylko na wygodę i bezpieczeństwo pracy, lecz przede wszystkim na wydajności oraz zmniejszenie kosztów Twego przedsiębiorstwa. W celu zwiększenia wygody obsługi wprowadziliśmy przydatne rozwiązania, takie jak elektroniczny pulpit sterującypodświetlenie dzieżyczujnik temperatury pozwalający na cyfrowy odczyt temperatury ciasta, zainstalowany w ostrzu miesiarki oraz wiele innych. Są to zaledwie detale w porównaniu z technologią pozwalającą na pracę maszyny nawet w przypadku ewentualnej awarii podzespołów elektronicznych. Elementy mające bezpośredni kontakt z żywnością, takie jak dzieża, spirala, ostrze czy osłona dzieży, wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej

  • Miesiarek spiralnych z dzieżą wyjezdną o pojemnościach od 130 do nawet 500 l, w których zastosowaliśmy dodatkowo unikalny system zabezpieczający przed przegrzaniem ciasta.         

  • Półautomatycznych krajalnic do chleba oraz krajalnic w pełni zautomatyzowanych, a także krajalnic taśmowych o bezkonkurencyjnej wydajności

Jesteśmy dystrybutorem:

Wysokiej jakości sprzętu dla piekarń, cukierni i pizzeri, wielu renomowanych firm. Staramy się, aby w naszej ofercie nieustannie  znajdowały się sprawdzone oraz inowacyjne urządzenia. W ich doborze kierujemy się następującymi kryteriami: dużą wydajnością, bezawaryjnością urządzeń, wygodną obsługą, a wszystko to w polskiej, przystępnej cenie! 

Prowadzimy również skup używanych urządzeń i ich sprzedaż po generalnym remoncie. Oferujemy każdemu z naszych klientów możliwość rozliczenia zakupionych u nas wyrobów maszynami używanymi.

Pierwsza w Polsce wypożyczalnia maszyn piekarniczych       

To Ty określasz jaki sprzęt potrzebujesz...To Ty określasz na jak długo go potrzebujesz...A my zabezpieczamy płynność Twojej produkcji.

Remont i serwis maszyn i urządzeń piekarniczo-cukierniczych

Oferujemy profesjonalne remonty oraz serwisy małe, średnie oraz kapitalne, dla szerokiej gamy maszyn i urządzeń piekarniczo-cukierniczych


Odrobina historii dla zainteresowanych    

Powstaniu przedsiębiorstwa MASZ Gliwice sprzyjała panująca w latach przemian politycznych pozytywna atmosfera gospodarcza, co wiązało się oczywiście ze wzrostem popytu na wszelkiego rodzaju dobra i usługi oferowane na rynku. W 1998 roku dwaj bracia - Dariusz oraz Krzysztof Malinowscy, podjęli wyzwanie sprostania zapotrzebowaniom rynku piekarniczego, rozpoczynając kolejny etap rozwoju swej firmy. Funkcjonowała już wtedy piekarnia o nazwie SABA, i ona to właśnie stała się polem doświadczalnym dla nowych urządzeń konstruowanych przez firmę MASZ. Ponieważ maszyny używane do wyrobu pieczywa często ulegały awariom, naturalnie pojawiła się potrzeba zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników do ich remontów. W rezultacie postanowiono stworzyć własną firmę konstrukcyjną, czerpiącą inspirację z osobistych doświadczeń jej założycieli. W początkowej fazie rozwoju, przedsiębiorstwo skupiało się wyłącznie na działalności usługowo-remontowej, nie posiadając jeszcze odpowiednich zasobów finansowych, pozwalających na rozpoczęcie własnej produkcji.


Pierwsza siedziba przedsiębiorstwa znajdowała się w Łabędach, dzielnicy Gliwic, ze względu na bliskie sąsiedztwo z piekarnią SABA oraz niskimi kosztami utrzymania nieruchomości. Nie było to jednak miejsce, gdzie firma mogłaby nabrać rozpędu ze względu na ograniczoną powierzchnię nieruchomości. Nie było tam również nowoczesnego sprzętu. Rozważna polityka zarządzania kosztami zaowocowała zakupem, z własnych zaoszczędzonych środków, nowej siedziby wraz z halą produkcyjną. Wtedy zaczęły powstawać pierwsze miesiarki spiralne, w ówczesnym czasie urządzenia zupełnie unikalne na rynku. Stary, zużyty sprzęt zastąpiono nowoczesnymi maszynami. Zatrudniono dodatkowych pracowników i stworzono odrębny dział konstrukcyjny, kierowany po dzień dzisiejszy przez ojca braci Malinowskich – Ryszarda Malinowskiego.

 

Kilkumiesięczna praca całego zespołu doprowadziła do wyprodukowana pierwszej w historii firmy maszyny piekarniczej, oznaczonej modelem SM120 - miesiarki spiralnej ze stałą dzieżą o pojemności 120 litrów. Zadowolenie było tym większe, że SM120 spełniała wszystkie wymogi bezpieczeństwa i standardów CE, wpływających skutecznie na wygodę obsługi oraz ergonomię pracy. Rynek zareagował na to urządzenie z entuzjazmem, co konstruktorzy uznali za ogromny sukces. Jeszcze tego samego roku rozpoczęły się przygotowania do produkcji kolejnych modeli, przeznaczonych dla klientów o różnych wymaganiach - mianowicie SM40, SM60, SM80, SM160 oraz SM200. Pod koniec 1998 roku, po niespełna rocznym etapie przygotowawczym, hale produkcyjną opuścił prototyp miesiarki spiralnej z dzieżą wyjezdną – SMR200, będącą maszyną zdecydowanie nowocześniejszą i bardziej zaawansowaną niż jej poprzedniczki typu SM. Pojawiały się maszyny SMR120, SMR160, SMR250 i SMR300. Po czterech latach od powstania, firma MASZ Gliwice zaliczała się już do liderów na rynku krajowych producentów sprzętu piekarniczego.

 

W 1998 roku logo MASZ Gliwice po raz pierwszy pojawiło się na krajowych jak i zagranicznych targach spożywczych, do 2000 roku stając się bardzo dobrze rozpoznawalną marką piekarniczą. Nieustannie rozszerzano gamę oferowanych produktów, pośrednicząc jednocześnie w sprzedaży maszyn innych, zaprzyjaźnionych firm. Tego rodzaju polityka ułatwiła firmie start na rynkach zagranicznych m.in. w Słowacji, Ukrainie, Węgrzech, Litwie, a także w Czechach. Sukces w sprzedaży wzmocniono serwisem, oferując kompleksowy zakres usług, przewyższający istniejące na rynku oferty długoletnimi gwarancjami, funkcjonującymi na bazie bezpłatnych przeglądów okresowych u klienta - co w tamtych latach nie należało do zwyczajowych standardów.

Historia MASZ Gliwice to droga, którą musiała przebyć firma o skromnym budżecie, aby stać się liderem produkujących maszyny dla branży piekarniczej na rynku krajowym i coraz poważniejszym konkurentem na rynku międzynarodowym. Na dzień dzisiejszy przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 100 osób.

 

We wrześniu 2012, czytelnicy specjalistycznego pisma „Mistrz branży” uznali miesiarkę do ciasta SMR 350 i krajalnicę taśmową REX KT-W, obie produkcji MASZ Gliwice, za najlepsze na polskim rynku.